Publikacje

Dobra Nowina. Prosta recepta na udane życie
Tom I: Adwent i Narodzenie Pańskie
Tom II: Okres zwykły (1-9 tydzień)
Tom III: Wielki Post
Tom IV: Wielkanoc
Tom V: Okres zwykły (10-21 tydzień)
Tom VI: Okres zwykły (22-34 tydzień)
 
Medytacja biblijna to codzienna modlitwa setek tysięcy chrześcijan na całym świecie. Do jej praktykowania zachęcali wielcy święci, począwszy od Ojców Kościoła, aż po świętych naszych czasów, jak św. Jan Paweł II. […] Święty Hieronim mówił, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Pierwszym celem medytacji słowa Bożego jest poznanie Jezusa. To poznanie powinno prowadzić do głębokiej i zażyłej więzi z Chrystusem – do miłości. […] Medytacja biblijna jest zatem drogą, która prowadzi chrześcijan do całkowitego zjednoczenia z Bogiem. 
Niniejsza publikacja jest zbiorem medytacji do Ewangelii z danego dnia liturgicznego. Mamy przekonanie, że będzie ona pomocą na drodze osobistego spotkania z Jezusem w Jego słowie.
 

Msza Święta krok po kroku

Największym skarbem Kościoła jest Eucharystia. „Kościół żyje dzięki Eucharystii” (św. Jan Paweł II). Nie da się zrozumieć chrześcijan bez zrozumienia tego najświętszego spośród sakramentów. Książka ta jest owocem liturgicznej pasji jej Autora, a jednocześnie stanowi odpowiedź na pragnienia wielu świeckich i duchownych chcących lepiej zrozumieć liturgię Mszy Świętej, a tym samym owocniej w niej uczestniczyć.
Ksiądz Przemysław Krakowczyk zabiera nas w podróż po duchowym bogactwie sakramentu Eucharystii, symbolice rytuałów i historii obrzędów. Napisano już wiele książek na temat Mszy św., ale ta jest zupełnie inna. Pisana ciekawym, przystępnym językiem, a przy tym z potrzeby serca, a nie z nadmiaru czasu. Jest doskonałym przewodnikiem, dla każdego kto pragnie rozsmakować się w Eucharystii.

Format: 115×190 mm
Ilość stron: 272
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-950359-1-3 (Misericordia); 978-83-7919-117-8 (Apostolicum)


Modlitwa Ciała

Chrystus założył Kościół na swoje podobieństwo. Dlatego jest on „ludzki i jednocześnie Boski, widzialny i wyposażony w dobra niewidzialne” (KL, 2). Widzialna strona Kościoła jest znakiem jego strony niewidzialnej, Boskiej, nadprzyrodzonej. Tę samą strukturę bosko-ludzką mają sakramenty święte i cała liturgia Kościoła. Aby rozumieć liturgię i móc w niej uczestniczyć w sposób świadomy, czynny, pełny i owocny, trzeba koniecznie zapoznać się ze znakami liturgicznymi. Ciało bowiem „modli się” w liturgii. Autor zwraca uwagę, że jednakowa postawa ciała, którą powinni zachować wszyscy uczestnicy liturgii, jest znakiem wspólnoty i jedności zgromadzenia. Dlatego tak ważne jest zrozumienie symboliki postaw i gestów liturgicznych, z którymi chrześcijanin się spotyka.

Format: 115×190 mm
Ilość stron: 96
ISBN: 978-83-7031-857-4


Katechezy przedślubne

Sakrament małżeństwa nie jest czynnością magiczną, ale dojrzałą decyzją dwojga kochających się osób o wspólnym przeżyciu reszty swojego życia. Małżeństwo, podobnie jak inne sakramenty, wymaga długiego i dobrego przygotowania. Do przyjęcia sakramentu kapłaństwa kandydaci formują się co najmniej sześć lat. Małżeństwo także potrzebuje czasu przygotowania.
Ten czas nazywamy narzeczeństwem. Rozpoczyna się on z chwilą zaręczyn i trwa do ceremonii ślubu. Możemy go podzielić na dwa etapy: przygotowanie dalsze i przygotowanie bliższe. Pierwsze rozpoczyna się zaręczynami i obejmuje katechezy przedślubne oraz wizytę w poradni życia rodzinnego, a kończy badaniem kanonicznym (ok. 3 miesiące przed ślubem). Po tym badaniu rozpoczyna się przygotowanie bliższe, obejmujące dzień skupienia i spowiedź przedślubną.
Z tej broszurki dowiesz się, jak dobrze i owocne przeżyć czas narzeczeństwa w przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa, jakie dokumenty są wymagane oraz jak wygląda sama ceremonia ślubu. Ponadto znajdziesz tu modlitwy i obrzędy, które pomogą ci w przeżyciu tego cudownego czasu narzeczeństwa.
Broszura zawiera Indeks, w którym może być odnotowywany udział w wymaganych konferencjach, rozmowach, spotkaniach i dniach skupienia dla narzeczonych oraz spowiedź przedślubna.

Format: 120×165 mm
Ilość stron: 76
Oprawa: broszura
ISBN: 978-83-7919-183-3


ze św. Wincentym Pallottim ku zjednoczeniu z Bogiem (modlitewnik)

Został opracowany z okazji jubileuszu 100-lecia obecności Księży i Braci Pallotynów na ziemiach polskich. Zawiera życiorys św. Wincentego na tle wydarzeń polityczno-społecznych XIX w. oraz bogaty wybór modlitw, np.: nowennę do św. Wincentego, litanie do św. Wincentego, modlitwy okolicznościowe, drogę krzyżową i różaniec z rozważaniami. W modlitewniku znajduje się także formularz mszalny o św. Wincentym, teksty Liturgii Godzin z uroczystości św. Wincentego, modlitwa powszechna oraz wybór pieśni pallotyńskich. Nowością jest to, że niektóre modlitwy (jak np. litanie) ukazują się po raz pierwszy.

Format: 120×165 mm
Ilość stron: 224
ISBN: 987-83-7031-600-6


Panie, daj nam świętych kapłanów
108 modlitw za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie

Jeśli weźmiesz do ręki ten modlitewnik, to znaczy, że nie jest ci obojętny Kościół. Książka jest zachętą do otoczenia modlitewną troską powołanych do szczególnej służby Bożej. Znajdziesz tu modlitwy o nowe powołania, o wierność i świętość już powołanych. Ważną rolę w życiu kapłanów spełnia Maryja, stąd modlitwy do Matki Kapłanów. Nie brak też propozycji modlitw dla kapłanów za samych siebie. Modlitewnik może służyć pomocą zarówno w osobistej modlitwie, jaki i podczas nabożeństw parafialnych…

Format: 105×150 mm
Ilość stron: 144
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7031-720-1


Ty, o Boże, mnie umiłowałeś
Modlitwy do bł. Elżbiety Sanny

Niniejszy wybór modlitw jest owocem wydarzenia beatyfikacji, ale również owocem zachwytu nad duchową drogą prostej kobiety – matki, wdowy, analfabetki, niedoszłej pątniczki, niepełnosprawnej, pełniącej dzieła miłosierdzia, ubogiej Sardynianki, która zawładnęła sercami mieszkańców Wiecznego Miasta. Kobiety, którą Sardyńczycy wciąż nazywają Mamma Sanna, a w Kościele powszechnym znana jest jako apostołka Rzymu, kobieta dobrej rady, pątniczka miłosierdzia czy miłosierne oblicze Zjednoczenia. 

Ty, o Boże, mnie umiłowałeś – to tytuł niniejszej publikacji, ale również kwintesencja duchowości bł. Elżbiety i niejako jej nowe imię, które wyraża jej nową tożsamość w tajemnicy obcowania świętych. 

Z radością oddajemy do Waszych rąk zbiór modlitw za wstawiennictwem bł. Elżbiety Sanny. U źródeł jego powstania leży doświadczenie szczególnej duchowej więzi, która połączyła redaktorów książeczki z nową Błogosławioną oraz pragnienie upowszechniania jej duchowości i szerzenia jej kultu. 

Format: 115×165 mm
Ilość stron: 88
ISBN: 978-83-7919-058-4


Droga Maryi

Droga Maryi to nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny wzorowane na nabożeństwie Drogi krzyżowej. Zalecane jest do odprawiania w każdą sobotę roku oraz w wigilię świąt maryjnych. Nabożeństwo składa się z czternastu stacji i ma na celu oddać chwałę Bogu za życie Świętej Bożej Rodzicielki Maryi począwszy od Jej Niepokalanego Poczęcia po Jej królewską chwałę w Niebie. Zaleca się, aby nabożeństwo to było odprawiane w kościele przed ołtarzem Najświętszej Maryi Panny, a gdy jest to niemożliwe, to przynajmniej we własnym mieszkaniu przed obrazem Matki Bożej.

Rozważając każdą stację, będziemy prosić o jedną z cnót Najświętszej Maryi Panny. Ufamy głęboko, że to nabożeństwo posłuży nam nie tylko dla większej chwały Boga i czci Jego Najświętszej Matki, ale nadto przyczyni się do wzrostu naszej pobożności oraz pomoże nam w rozwijaniu cnót Maryi i  Jej naśladowaniu.

Format: 115×165 mm
Ilość stron: 32
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7919-136-9


Msza Święta. Tajemnica bez tajemnic

W tej niewielkich rozmiarów książce autor oddaje czytelnikowi swoisty elementarz Mszy Świętej. Na każdy z siedmiu krótkich rozdziałów składają się odpowiedzi na dziesięć elementarnych pytań – na wzór dawnego przejrzystego katechizmu, opartego na pytaniach i odpowiedziach. Właśnie te odpowiedzi przybliżają podstawową wiedzę o liturgii Mszy Świętej, o jej poszczególnych częściach zgodnie z chronologicznym przebiegiem celebracji (II – Początek liturgii; III – Liturgia słowa; IV – Przygotowanie darów; V – Modlitwa eucharystyczna; VI – Obrzędy Komunii i rozesłanie). Ale autor przypomina również, że do każdej Mszy Świętej powinniśmy się najpierw przygotować (I – Zanim pójdę do kościoła), a po zakończeniu Eucharystii iść z jej owocami w codzienne życie (VII – Wychodząc z kościoła). Napisana prostym językiem książka ks. P. Krakowczyka może być źródłem liturgicznej wiedzy o Mszy Świętej dla każdego, nawet mało wyrobionego teologicznie czytelnika.

Wymiar: 11.2 × 17.2 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80